Większa sprzedaż, wyższe pozycje w Google.

Opisy

produktów

Zachwyć klientów i zainwestuj w opisy produktów,
które wspomagają sprzedaż w Twoim sklepie

Wysoka

jakość

Widoczne

efekty

Atrakcyjne

ceny

Popraw sprzedaż dzięki opisom produktów

Jako menadżer lub właściciel sklepu internetowego potrzebujesz oryginalnych, skutecznych opisów produktów, które wesprą sprzedaż i pozycjonowanie. Zamówisz je w naszej agencji copywriterskiej.

Twoi potencjalni klienci nie mają szans dotknąć ani zobaczyć na własne oczy zgromadzonych w nim produktów. Aby zachęcić ich do kupna, zadbaj o sugestywne i obrazowe opisy, które w atrakcyjny sposób pokazują sposób ich użytkownika i zaletach, jakie się z nimi wiążą.

Zadbaj o sprzedaż w sklepie internetowym dzięki skutecznym i zoptymalizowanym pod SEO opisom produktów. Zainwestuj w content, który wyróżni Twój sklep na tle konkurencji i przekona klientów, że warto robić zakupy właśnie u Ciebie.

Zleć przygotowanie treści, które polubią odbiorcy Twojej oferty i algorytm Google. Nasza agencja copywriterska dostarczy Ci je z gwarancją wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny

Budowa wizerunku

Unikalny content, który pozwala klientowi poznać, a Tobie sprzedawać asortyment, kształtuje profesjonalny oraz spójny z Twoją strategią  wizerunek. Warto zamieścić go na stronie sklepu internetowego, aby wzmacniać zaufanie, kształtować relacje z odbiorcami i korzystnie wpłynąć na postrzeganie Twojej marki oraz konkretny produkt.

Oszczędność pieniędzy

Starannie przygotowana struktura tekstu, wykorzystanie fraz kluczowych precyzyjnie dobranych przy użyciu narzędzi takich jak np. Google Analytics czy Surfer SEO i zgodne z wytycznymi algorytmów przygotowanie znaczników meta wspomaga pozycjonowanie witryny i ułatwia osiąganie wysokich pozycji w wyszukiwarkach.

Wyższa sprzedaż

Sugestywnie podkreślone najważniejsze informacje, korzyści i cechy produktów w połączeniu ze wsparciem SEO pomagają klientowi w podjęciu decyzji zakupowej, a Tobie w uzyskiwaniu wyższej konwersji. Potrafimy tworzyć opis o dużej mocy sprzedażowej, który dobrze sprawdzi się zarówno w przestrzeni online, jak i w sklepie stacjonarnym.

Opisy produktów, których będą Ci zazdrościć

Tworząc opis produktu do sklepu internetowego, skupiamy się na korzyściach, jakie daje jego zastosowanie. Nie ograniczamy się do specyfikacji technicznej czy suchych danych dotyczących oferty. Zamiast tego pokazujemy, z jakimi zaletami wiąże się użycie samego produktu. To skuteczny sposób na dotarcie do odbiorcy, który lepiej do niego przemawia niż samo podawanie wymiarów przedmiotu. Odwołując się do codziennych sytuacji, przekonujemy potencjalnego klienta, że zakup takiego produktu rozwiąże jego problemy i podwyższy standard życia czy pracy.

Zleć naszej agencji tworzenie opisów produktów w swoim sklepie internetowym produktów i zyskaj pewność, że wpisują się w wymagania klientów oraz wyszukiwarek internetowych. To dwa najważniejsze warunki, które powinny spełniać treści w sklepie online.

Język korzyści

Sprzedajemy poprzez zobrazowanie korzyści płynących z produktu/usługi.

Optymalizacja SEO

Tworzymy szczegółowy opis produktu, który poprawia widoczność sklepu w wyszukiwarkach.

Zrozumiały i prosty język

Komunikujemy się z Twoimi klientami językiem dostosowanym do ich potrzeb.

Działanie produktu/usługi

Opisujemy praktyczne zastosowanie Twojego produktu i pokazujemy jego zalety.

Opisy produktów przyjazne Google

Unikalność

Zajmujemy się pisaniem oryginalnych opisów produktów, które wzbogacają Twój sklep internetowy o nową, wartościową treść.

Spójność

Tworzymy treści dostosowane do specyfiki Twoich produktów, Twojej branży i grupy docelowej, do której chcesz dotrzeć.

Sugestywność

Staramy się myśleć tak jak Twój klient, co pozwala na zastosowanie skutecznej i przekonującej komunikacji, która do niego trafia.

Korzystna cena

Łączymy wysoką jakość z atrakcyjnymi stawkami. Po co przepłacać, skoro w dobrej cenie możesz zlecić profesjonalne przygotowanie opisów produktów?

Skuteczność marketingowa to jedno, jednak z Twojej perspektywy jako właściciela czy menadżera sklepu internetowego równie istotne są kwestie pozycjonowania. Zależy Ci na tym, żeby poszczególne artykuły znalazły się na jak najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, dlatego potrzebujesz tekstów dobrze zoptymalizowanych pod kątem pozycjonowania. Przygotowanie nawet tysięcy opisów produktów pod kątem SEO to zadanie naszej agencji copywriterskiej. Ponieważ obsłużyliśmy wiele sklepów, możesz mieć pewność, że wykonany zlecenia na najwyższym poziomie, również jeśli chodzi o optymalizację pod pozycjonowanie.

Wiemy, jak należy tworzyć content zawierający odpowiednio dobrane i rozmieszczone w tekście słowa kluczowe. Stosujemy nagłówki i formatowanie przyjazne wyszukiwarkom internetowym. W razie potrzeby uzupełniamy znaczniki meta – title, description i keywords. Posługujemy się zasadami Google, które zostały opracowane z myślą o dostosowaniu treści do potrzeb wyszukiwarek internetowych. Powierz nam wykonanie opisów nawet tysięcy produktów, które zapewniają wsparcie działaniom SEO i ułatwiają dotarcie do klientów.

Jaki powinien być dobry opis produktu w sklepie internetowym?

Unikalny

Wyłącznie oryginalne treści mają rację bytu na stronach internetowych, a kopiowanie może wiązać się z nałożeniem kar przez Google.

Poprawny i atrakcyjny językowo

Bezbłędny pod względem ortograficznym, stylistycznym i interpunkcyjnym.

Spójny z marką

Opisujemy praktyczne zastosowanie Twojego produktu i pokazujemy jego zalety.

Dostosowany do grupy docelowej

Napisany pod kątem potrzeb i oczekiwań klientów, do których skierowany jest Twój produkt.

Zoptymalizowany pod kątem SEO

Wspomaga pozycjonowanie i poprawia widoczność strony w wyszukiwarkach.

Czytelny i przejrzysty

Czytelność opisu ułatwia przyswajanie i wyszukiwanie informacji o produkcie.

Jak pisać profesjonalne opisy produktów do sklepu internetowego?

O jakich zasadach powinien pamiętać copywriter, zabierając się za pracę? Zanim zaczniesz pisać, miej na celu to, aby stworzyć opis produktu skuteczny marketingowo, dobrze wspomagający sprzedaż i czytelny zarówno dla odbiorców, jak i algorytmów wyszukiwarek internetowych.

Trudno pisać o czymś, o czym ma się nikłe pojęcie, dlatego profesjonalny copywriting zawsze jest poprzedzony precyzyjną analizą produktu. Dokładnie zapoznajemy się z jego przeznaczeniem, właściwościami, zaletami i ewentualnymi wadami, aby mieć pełne pojęcie, o czym piszemy. Staramy się zrozumieć ideę stojącą za danym wyrobem, historię jego powstawania i wartości, którymi kierujesz się jako sprzedawca. Dzięki temu opis jest spójny z Twoim sklepem internetowym i wspiera sprzedaż oraz pozycjonowanie.

Pierwsza i najważniejsza zasada copywritingu brzmi: kopiowanie opisów produktów i innego contentu jest wykluczone! Nawet jeśli producent udostępnia własne materiały i pozwala na posługiwanie się nimi, powielanie treści to duży i potencjalnie ryzykowny błąd. Wyłącznie unikalne teksty mają rację bytu!

Dobry tekst broni się nie tylko pod względem merytorycznym, ale również językowym. Nawet artykuł z mnóstwem wartościowych informacji nie zachęca do lektury i czyta się źle, jeśli ma błędy i jest nieskładny stylistycznie. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego wszystkie treści, które tworzy nasza agencja copywriterska, przechodzą przez ręce korektora i redaktora. Dzięki temu masz gwarancję, że zlecasz pisanie artykułu gotowego do publikacji na stronie WWW czy w druku, który nie wymaga niczyjej ingerencji i jest w stu procentach poprawny językowo.

Zamiast po kolei wymieniać dane techniczne, analizować specjalistyczne właściwości czy opisywać typ produktu, co dla wielu osób może być niezrozumiałe, zacznij przedstawiać praktyczne zalety wynikające z jego wykorzystania. W opisie do sklepu internetowego warto pokazać, dlaczego i w jaki sposób posługiwać się produktem, aby uzyskać pożądane efekty. Przykładowo, zamiast podkreślać, jaką moc ma odkurzacz, zwróć uwagę na to, że dzięki niej urządzenie skutecznie poradzi sobie z usunięciem nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Dobry opis w sklepie internetowym skupia się na potrzebach klienta. Koncentruje się na rozwiązywaniu jego problemów i ułatwianiu życia poprzez praktyczne wykorzystanie właściwości produktu. Obrazowo pokazuje, dlaczego warto go kupić i jakie korzyści mogą z tego wynikać dla nabywcy.

Jak przekonać odbiorcę, że zakup oferowanego towaru jest dobrą decyzją? Najprostsza droga do osiągnięcia celu wiedzie poprzez wskazanie wymiernych zalet, z jakimi wiąże się jego posiadanie. Co sprawia, że opłaca się wydać pieniądze na dany produkt? Czym się wyróżnia spośród konkurencji? Jakie są jego najmocniejsze strony? Dobry opis zawiera odpowiedzi na te pytania.

Emocje ułatwiają sprzedaż, dlatego umiejętność wpływania na nie za pomocą języka jest ważną kompetencją copywritera odpowiadającego za pisanie opisu produktu do sklepu online. Pobudzenie zmysłów przekłada się na zainteresowanie odbiorcy, więc warto posługiwać się słowami budzącymi określone skojarzenia. Zakładka produktowa może podkreślać np. kruchość i świeżość chleba, radość z jazdy motocyklem czy poczucie orzeźwienia, które daje wypicie napoju.

Podkreślanie zalet to jedno – w opisie produktu warto też rozwiać wątpliwości dotyczące oferty. Celem copywritera powinno być znalezienie potencjalnych wad i zarzutów, a następnie przekucie ich w zalety. Przykład? Wysoką cenę płaszcza, która może wydawać się jego minusem, da się przedstawić jako aspekt świadczący o ekskluzywności danego egzemplarza i wyjaśnić, że wynika ona z zastosowania najwyższej jakości materiałów oraz technologii wytwórczych.

Unikalny opis produktu w sklepie internetowym powinien przekładać się na wysoką konwersję i skuteczną sprzedaż, którą można zwiększyć poprzez zastosowanie społecznego dowodu słuszności (social proof). Na czym polega ta metoda? Bazuje ona na wykorzystaniu znajomości zachowania ludzi, którzy w swoich decyzjach – również konsumenckich – kierują się tym, co robią inni. Jeśli więc w opisie zawrzesz pozytywne opinie innych klientów czy informacje dotyczące liczby sprzedaży, może to przełożyć się na większe zyski.

Nawet najlepiej napisana pod względem marketingu treść może nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeżeli zawiera błędy stylistyczne, interpunkcyjne czy gramatyczne. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasz content podlega korekcie i redakcji. Sprawdź dowolny, przykładowy opis produktu do sklepu internetowego stworzony przez naszą agencję i przekonaj się, że jest nie tylko unikalny, ale i dokładnie sprawdzony, a co za tym idzie – w pełni poprawny pod względem językowym.

Wykorzystanie odpowiednio dobranych słów kluczowych i właściwe nasycenie nimi treści to kluczowy etap optymalizacji pod kątem pozycjonowania. Frazy powinny występować również w znacznikach meta – title i description. Tak samo ważne jest użycie prawidłowo uszeregowanych nagłówków H1-H6 i wzbogacenie treści o materiały graficzne bądź wideo.

Ułatw klientowi zrozumienie Twojego produktu

Pokazanie odbiorcy swoich produktów w codziennych sytuacjach i podsunięcie mu rozwiązania problemów w postaci Twojej oferty uruchamia u niego emocje, które mogą pomóc zarówno sprzedawcy w sklepie stacjonarnym, jak i online. Wykorzystujemy plastyczne przymiotniki i dynamiczne czasowniki, aby oddziaływać na zmysły klienta.

Posługujemy się językiem zrozumiałym dla Twoich odbiorców. Nasze treści trafiają do grupy docelowej, do której kierujesz ofertę, a także do innych osób potencjalnie nią zainteresowanych. Demonstrujemy działanie Twojego produktu czy usługi, podkreślając najważniejsze zalety i praktyczne korzyści. Ułatwiamy zrozumienie Twojej oferty i dostarczamy content, który poprawia sprzedaż w Twoim sklepie internetowym i pozwala łatwiej zapamiętać nazwę produktu.

Pytania i odpowiedzi

Opisy produktów FAQ

Rzeczywiście, teoretycznie istnieje możliwości posłużenia się gotowymi szablonymi, jednak nie jest to bynajmniej optymalne rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na pozycjonowanie i widoczność w wyszukiwarkach internetowych. Powielony opis warto zamienić na oryginalne, ponieważ duplikowanie zawartości innych witryn wiąże się z ryzykiem obniżenia pozycji w Google, a w skrajnym przypadku nawet z usunięciem Twojego sklepu online z indeksu. Zlecając tworzenie tekstów naszej agencji copywriterskiej, poza niepowtarzalnością i optymalizacją pod kątem wyszukiwarek internetowych zyskujesz także pewność ich dostosowania do potrzeb grupy docelowej, do której zamierzasz dotrzeć.

Zapraszamy do współpracy z naszą agencją copywriterską niezależnie od specyfiki i ilości produktów do opisania. Służymy wsparciem sklepom internetowym i sprzedawcom z różnych branż, którzy zdają sobie sprawę ze znaczenia, jakie w handlu online mają unikalne, zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania i skuteczne treści. Tworzymy zarówno krótkie, oryginalne opisy prostych produktów, jak i rozbudowane teksty przedstawiające bardziej skomplikowane wyroby.

Objętość zależy przede wszystkim od rodzaju i stopnia skomplikowania oferty. Drogie i złożone pod względem technologicznym artykuły (np. sprzęt AGD i RTV, maszyny przemysłowe, wyroby medyczne), do których zakupu potrzeba długiego namysłu, wymagają rozbudowanej karty produktu wyjaśniającej ich właściwości i zalety. Z kolei w przypadku prostych wyrobów codziennego użytku wystarczą krótkie, sugestywne treści. Niezależnie od specyfiki Twojego asortymentu możesz liczyć na wsparcie naszej agencji copywriterskiej.

Poza tym doświadczeni copywriterzy, którzy od podstaw poznają Twój biznes, mogą wnieść do niego dodatkową wartość poprzez zaakcentowanie dotychczas niezauważanych przez Ciebie aspektów. Świeże spojrzenie specjalistów z agencji copywritingu to szansa na wzbogacenie przekazu marki, a tym samym skuteczniejsze dotarcie do potencjalnych klientów. Polecamy się również ze względu na minimalizację ryzyko popełnienia błędu merytorycznego, krótkie terminy dostarczenia treści i możliwość zlecenia darmowego wykonania poprawek.

Treści dostosowane do wymagań Google i innych wyszukiwarek internetowych są naturalnie nasycone słowami kluczowymi. Optymalizacja polega również na zastosowaniu właściwej formy – występowaniu nagłówków H1-H6, wypunktowań i starannie podzielonych akapitów. Połączenie odpowiedniej struktury i treści pozwala na uzyskanie najlepszych efektów pozycjonowania każdego produktu.

Nasi partnerzy

Nawiąż współpracę

Zadzwoń lub napisz wiadomość i określ w niej specyfikę zamówienia – rodzaj, ilość i miejsce publikacji tekstów, termin wykonania i inne interesujące Cię kwestie.

509 370 772

Zleć darmową wycenę